Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Kobiet w Bukowsku

11 marca 2018r. nasi uczniowie zaprezentowali program artystyczny (przy współpracy z sołtysem) z okazji Dnia Kobiet. Po życzeniach skierowanych do wszystkich Pań, nasi wychowankowie przedstawili kilka scenek, które bardzo spodobały się wszystkim, którzy licznie przybyli do Domu Ludowego.

Za swoje występy zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Cała uroczystość miała piękną oprawę muzyczną oraz dekorację przygotowaną przez panie uczące w naszej szkole. Dziękujemy uczniom i nauczycielom zaangażowanym w tę imprezę.

Czytaj więcej...

Pobiegli wilczym tropem ku czci Niezłomnych

4 marca 2018r. Martyna Łuszcz (kl.7b) i Artur Król (kl.5a ) uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukowsku wzięli udział z inicjatywy rodziców w VI edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Pielni. Martyna w kategorii dziewcząt (wiek 13-16 lat) na dystansie 600 m  zajęła I miejsce, natomiast Artur w grupie chłopców do lat 12 (dystans 600 m) był  na II miejscu.

Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary. Każdy z uczestników otrzymał  pamiątkowy medal, dyplom i  pakiet startowy: koszulkę z grafiką o tematyce Żołnierzy Wyklętych oraz inne gadżety od sponsorów biegu.

Czytaj więcej...

Kangur Matematyczny

W konkursie Kangur Matematyczny bierze udział 37 uczniów. Życzymy powodzenia uczestnikom.

Historia mniej znana?

13 lutego uczniowie realizujący projekt: historyczno-badawczy wraz z nauczycielami uczestniczyli w bardzo ciekawym wykładzie: „Sanok, tu też odradzała się Polska” wygłoszonym przez historyka pana Andrzeja Romaniaka w sali gobelinowej, w Muzeum Historycznym w Sanoku. Wykład połączony był z interesującą prezentacją dotyczącą dziejów Sanoka i okolic przed wybuchem I wojny światowej, w czasie działań wojennych oraz wydarzeń po odzyskaniu wolności. Uczniowie poznali lokalnych bohaterów z tamtego okresu, działalność Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Drużyn Bartoszowych, Strzelca i innych organizacji.

Uczestnicy zobaczyli wiele zdjęć m. in. pociągu pancernego ”Gromobój”, który brał udział w walkach na naszym terenie. Ciekawie przekazane informacje wzbogaciły wiedzę i zainspirowały do głębszego poznania historii miasta, regionu.

Czytaj więcej...

„Śpiewamy dla Niepodległej”

24 lutego 2018r. harcerze z naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej organizowanym przez Hufiec Ziemi Sanockiej w SDK. Główne cele przeglądu to uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a także popularyzacja dorobku kulturalnego drużyn, integracja drużyn harcerskich i promocja utalentowanej młodzieży. Nasza drużyna uzyskała wyróżnienie za wykonanie dwóch utworów: „Niepodległa, niepokorna” i „Bieszczady rock nad roll”.

W trakcie imprezy nasi harcerze otrzymali dyplomy na zajęcie I miejsca w konkursie na „Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową” - Konrad Stawarczyk i stroik - Oliwia Mikołajek oraz drużynowo zajęliśmy I miejsce w konkursie na kartkę. W przerwie konkursu wszystkie drużyny przekazały sobie kartki z życzeniami z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Czytaj więcej...