Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 Sprawdzian 2015

W naszej szkole sprawdzian pisało 25 szóstoklasistów. Test szóstoklasisty rozpoczął się po godz. 9:00 i trwał 60 minut. Po ponad godzinnej przerwie uczniowie rozpoczęli egzamin z języka obcego.

Uczniowie  w tym dniu mieli okazję sprawdzić swoje  kompetencje  w zakresie czytania, pisania, liczenia, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. 

W pierwszej części sprawdzianu musieli napisać opowiadanie ma temat "Tajemnicze pudełko" oraz przeczytać komiks o dwóch malarzach, którzy założyli się między sobą o to, który z nich lepiej maluje. Wśród poleceń dotyczących komiksu należało m.in. nadać mu tytuł, a także wyjaśnić, dlaczego jeden z malarzy uznał, że drugi jest lepszy. 

W części matematycznej musieli m.in. policzyć sumę długości trzech narysowanych odcinków, a potem podać, ile ta odległość wynosi w rzeczywistości (na obrazku podana była skala) oraz mieli policzyć ile SMS-ów w tygodniu wysłał dziecko.