Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Patrona Szkoły

     28 maja 2018 roku w Zespole Szkół w Bukowsku odbyła się uroczystość upamiętniająca czterdziestolecie nadania Szkole Podstawowej w Bukowsku imienia prof. Juliana Krzyżanowskiego.
     Dyrektor Zespołu Szkół w Bukowsku Janusz Sitarz powitał zgromadzonych gości i podziękował ofiarodawcom, którzy swoimi darowiznami przyczynili się do zakupu nowego sztandaru oraz odrestaurowania i zamontowania zabytkowej tablicy upamiętniającej uczonego.

     Następnie wójt gminy Bukowsko Piotr Błażejowski wygłosił przemówienie na temat historii Bukowska i roli prof. Juliana Krzyżanowskiego.
     Pani Anita Wolanin w referacie „Prof. Julian Krzyżanowski - patron Szkoły Podstawowej w Bukowsku”, przybliżyła słuchaczom postać patrona, omówiła działalność naukową i osiągnięcia tego polskiego historyka literatury, pedagoga, wykładowcę akademickiego, folklorystę.
     Ks. Proboszcz Stanisław Kudła dokonał poświęcenia nowego sztandaru szkoły oraz tablicy pamięci prof. Juliana Krzyżanowskiego.
     Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili nas: hm. Krystyna Chowaniec, Komendantka Hufca Ziemi Sanockiej, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Andrzej Stępień, WKU w Sanoku reprezentował kpt. Tomasz Kuzdro.
     W naszej uroczystości uczestniczyli również: zastępca wójta  Pan Leon Myrdak,  przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania Pan Marek Bańkowski, radni gminy Bukowsko z przewodniczącym Panem Janem Hołomkiem, skarbnik  gminy- Pani Urszula Rakoczy, pracownik Biura Promocji Gminy- Pan Henryk Pałuk, dyrektorzy i wicedyrektorzy  szkół w Pobiednie i Nowotańcu oraz Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół w Bukowsku. Ponadto na  uroczystość przybyły również osoby związane z Bukowskiem: Pani Czesława Kurasz, Pan Kazimierz Rakoczy, byli też obecni emerytowani pracownicy naszej szkoły.
     Zgromadzeni obejrzeli program artystyczny wykonany przez uczniów, przygotowany pod opieką Pani Anity Wolanin. Zuzanna Podulka recytowała zebranym wiersz Jana Kochanowskiego Czego chcesz od nas Panie . Łukasz Słyszyk wystąpił z wierszem Marii Konopnickiej Stopnie poznania. Róża Łupieżowiec  zaprezentowała utwór Marii Konopnickiej Kochasz ty dom, rodzinny dom…   i zaśpiewała piosenkę Laleczka z saskiej porcelany. Swoje talenty wokalne zaprezentowały ponadto: Aurelia Żytka,  Róża Łupieżowiec, Julia Hnat i Julia Nowak. Zespół artystyczny  składający się z uczennic klas pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej, wykonał dwa układy taneczne „Układ Tęczowy” i „Taniec Wiosenny”.
     Za profesjonalne przygotowanie młodych tancerzy dziękujemy Pani Marzenie Oleniacz oraz Panu Danielowi Kornasiewiczowi za przygotowanie z uczniami utworów muzycznych.
     Dziękujemy Pani dr Anicie Wolanin za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.
     Dziękujemy władzom Gminy Bukowsko, które wniosły znaczący wkład w poniesione przez szkołę wydatki. Składamy podziękowanie ofiarodawcom prywatnym, którzy z ogromną życzliwością  zareagowali na nasze apele: Pani Urszuli Roczniak, Panu Mariuszowi Gliściakowi. Jesteśmy też bardzo wdzięczni za bezinteresowną i pełną empatii inicjatywę Pani Deborah Greenlee z Teksasu i Pani Karli Lindstrom z Kalifornii, które wniosły istotny wkład w realizację naszego projektu.
     Składamy podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się zarówno do finansowej, jak i artystycznej realizacji naszego przedsięwzięcia. 

J.S.

 • image001
 • image001_
 • image002
 • image002_
 • image003
 • image004
 • image005
 • image008
 • image009
 • image010
 • image011
 • image012
 • image013
 • image014
 • image015
 • image016
 • image017
 • image018
 • image018_
 • image019
 • image020
 • image021
 • image022
 • image023
 • image024
 • image025
 • image026
 • image027
 • image028
 • image029
 • image030
 • image031
 • image032
 • image033
 • image034
 • image035
 • image036

Simple Image Gallery Extended