Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt fotograficzny „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

Projekt nasz ukazuje ważne miejsca z historii Bukowska w latach 1914-1918.
Nasza miejscowość po II wojnie światowej w kwietniu 1946roku została w większości spalona przez Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). Pamiątek z okresu międzywojennego zachowało się niewiele, są to głównie zdjęcia. Mieszkańcy Bukowska, miłośnicy  historii często szukają informacji o swej miejscowości w różnych źródłach, materiałach często trudno dostępnych nawet poza granicami kraju. Starają się nimi dzielić z szerszym kręgiem odbiorców publikując np. fotografie, materiały archiwalne na stronie gminy, w lokalnym kwartalniku. Zachowało się tylko niewiele zdjęć czy innych pamiątek. Dlatego, tak bardzo cenne są fotografie z tego okresu.

Fotografie są umieszczane na stronie Urzędu Gminy w Bukowsku (Bukowsko przedwojenne). Uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji projektu mieli za zadanie znaleźć fotografie z tamtych lat. Szukali na stronie Urzędu Gminy, w Internecie, u znajomych, sąsiadów, w rodzinie. Zdjęcia, które przedstawiamy to:
1.    Zdjęcia z Internetu, strona portalu austriackiego. Przedstawiające wojska austriackie stacjonujące na rynku w Bukowsku, rok 1915.
2.    Zdjęcie ze strony Urzędu Gminy, przedstawiające znane w cały regionie targi na bukowskim rynku.
3.    Zdjęcie, które udostępnił nam mieszkaniec Bukowska. Przedstawia budynek Urzędu Gminy i szkoły.
Uczniowie wykonali zdjęcia w miejscach, gdzie kiedyś był rynek, na którym odbywały się targi i stacjonowały wojska. Chcieli pokazać i zestawić obraz dawnego i współczesnego Bukowska zwrócić uwagę na zmiany w swej małej Ojczyźnie jak zmieniła się ich miejscowość przez  sto lat. Skopiowane stare fotografie i  zrobione, wywołane zdjęcia współcześnie wkleili w antyramię, która zostanie umieszczona na korytarzu szkolnym.