Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyjazd uczniów klas I-III na spektakl

    31 stycznia 2019 r. uczniowie klas I-III wybrali się wraz z wychowawczyniami do Sanockiego Domu Kultury na spektakl Teatru Artenes z Wrocławia pt. „W krainie Lawendowego Rycerza”.
    Bohaterem spektaklu był Kuba, który ma kochających, ale zabieganych rodziców. W związku z tym mama coraz rzadziej czyta mu książki. Chłopiec próbuje czytać sam i pewnego razu zasypia nad książką. Przenosi się w baśniowy świat Księgolandii, będącej krainą Lawendowego Rycerza, tajemniczego wojownika, który toczy nieustanne walki z żarłocznymi molami niszczącymi książki. Kuba próbuje wszystkich pogodzić, co udaje mu się po serii zaskakujących przygód. W finale przekonuje  wszystkich do wspólnego czytania fascynujących opowieści.
    Poprzez baśniowe przygody i pogodną wymowę spektakl promuje czytanie książek wśród najmłodszych. Wszyscy uczniowie wyszli ze spektaklu przekonani, że książki warto czytać i o nie dbać.  

  • image001
  • image002
  • image003
  • image004
  • w-krainie-lawendowego-rycerza

Simple Image Gallery Extended