Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Po polsku o historii"

1 października uczniowie z klas: VII a i VIII a wzięli udział w etapie szkolnym VIII  Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego. Organizatorami konkursu są Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ. Ten projekt edukacyjny  jest okazją do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz znajomości języka ojczystego, rozwijania zainteresowań humanistycznych i dociekliwości poznawczej: językowej i historycznej uczniów, kształtowania postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego. To forma popularyzacji wiedzy na temat poprawnej polszczyzny, wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej.

W szkole konkurs jest organizowany po raz drugi, rywalizacja w dyktandzie to szczególna forma obchodów Święta Niepodległości, koordynatorem szkolnym jest A.Maczużak-Golonka.