Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

W tym roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) obchodzony był 2 października. W tej edukacyjnej akcji uczestniczą szkoły z różnych stron świata, a jej celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wydarzenie to jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Do X edycji akcji włączyła się klasa III b. Podczas zajęć dzieci  rozwiązywały matematyczne łamigłówki oraz ćwiczyły mnożenie z kartami do tabliczki. Następnie „tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkiego egzaminu. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili wszystkich odpowiedzi otrzymali tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły dużo pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Warto więc, by to matematyczne święto weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.