Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sukcesy historyków z Bukowska

W powiatowym konkursie historycznym pod hasłem:„Kresy – polskie dziedzictwo na wschodzie” zorganizowanym przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku nasi uczniowie odnieśli sukcesy- zajmując

I miejsce: Jan Rakoczy

III miejsce:  Róża Łupieżowiec

IV miejsce:  Maja Perkołup.

Opiekę nad uczniami sprawowała p. B. Mrozowska. Głównymi celami konkursu było przypomnienie roli II Rzeczypospolitej Polskiej, popularyzowanie wiedzy historycznej dotyczącej walki o niepodległość Polski oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Tematyka konkursu dotyczyła ludzi oraz życia politycznego i gospodarczego na kresach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie zmagali się z zadaniami opracowanymi w formie testu, pytania konkursowe oparte były na dwóch pozycjach książkowych: Kresy-Moniki Bachowskiej, Kresy-Jacka Kolbuszowskiego.

GRATULACJE  I ŻYCZENIA DALSZYCH SUKCESÓW!