Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt „Mała książka - wielki człowiek”

6 listopada 2020 w Bibliotece Szkolnej odbyło się spotkanie promujące czytelnictwo. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawczyniami p. Magdaleną Burnat i p. Elżbietą Fal-Pelc.

Dyrektor ZS w Bukowsku, p. Andrzej Chrobak, wręczył małym czytelnikom książki, przewodniki dla rodziców oraz plansze do nauki abecadła oraz życzył pierwszoklasistom, aby ich dalszej edukacji towarzyszyła częsta lektura. Podkreślił rolę książki w życiu każdego człowieka.

Materiały te przekazał naszym najmłodszym uczniom Instytut Książki, który upowszechnia w szkołach realizację projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

Dzięki otrzymanym pomocom, dzieci będą mogły zapoznać się z wyborem tekstów poetyckich oraz prozatorskich, zarówno znanych jak i debiutujących pisarzy a także poetów tworzących w kręgu literatury dziecięcej.

Takie inicjatywy są bardzo potrzebne i znaczące dla naszej szkolnej społeczności, uświadamiają uczniom ważną rolę czytelnictwa, rodzicom potrzebę tworzenia domowych biblioteczek, gdzie będą się znajdowały książki ważne, lubiane, często czytane, do których dziecko wraca, cieszy się nimi.

Podkreślają rolę nauczyciela, jako przewodnika po świecie wartości najwyższych, bo kształtujących umysły i serca najmłodszego pokolenia. Wreszcie działania takie promują bibliotekę szkolną jako miejsca, które inicjuje czytelnictwo i szacunek do książki.

Spotkanie zorganizowała p. Anita Wolanin - nauczyciel bibliotekarz.

  • DSC_0577
  • DSC_0581
  • DSC_0591
  • DSC_0592