Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święto Niepodległości


Nasza szkoła 10 listopada 2020 roku o godz. 11.11 wzięła  udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”, a polegającej na wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”.

W tym roku ze względu na ograniczenia spowodowane sytuacją epidemiczną przedszkolaki i nauczyciele zaśpiewali hymn wspólnie w danej grupie - w szkole i przedszkolu. Ci, którzy uczyli się zdalnie- poprzez aplikacje Teams - połączyli się za pomocą komunikatora i zaśpiewali on-line.

Akcja miała na celu uczczenie szczególnej dla Polski daty 11 listopada, która przypomina o bohaterstwie, waleczności,  męstwie naszych przodków, poświęceniu dla kraju.102 lata temu Polska powróciła na mapy świata. Dla młodych to historia, przeszłość, ale pamiętamy słowa Jana Pawła II - „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.

Uczniowie szkoły włączyli się również  w obchody Święta Niepodległości realizowane przez Urząd Gminy w Bukowsku. Wzięli udział w konkursie „Wiersz dla Niepodległej” osiągając I i II miejsca w swojej kategorii. Ich wiersze o tematyce patriotycznej można przeczytać na stronie Gminy Bukowsko. Laureatami konkursu zostali: Maja Perkołup, Katarzyna Pieszczoch - kl. VIII , Dawid Śmiertka, Magdalena Łuszcz - kl. V, Ksawery Perkołup - kl.  II oraz Milena Janik  - kl. III. Trzech uczniów - Michał, Jan i Antek Rakoczy wzięło udział w specjalnie przygotowanym na tę okazję ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości, dochód z tej akcji wspiera cele charytatywne lub społeczne.

Zachęcamy dodatkowo do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”. Warto się z nią zapoznać.