Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KONKURS RATUJEMY PLANETĘ

Fundacja Jaś Wędrowniczek Vel Lody Ekipa ogłosiła konkurs pod koniec kwietnia dla dzieci i młodzieży w wieku od 5-18 lat, związany z działaniami mającymi na celu zapobieganie niszczeniu środowiska naturalnego.Uczestnicy konkursu mieli za zadanie nagrać filmik i w różnorodny sposób odpowiedzieć w nim na poniższe pytania:

  1. Jakie działania podjąłbyś TY, aby ratować NASZĄ PLANETĘ, gdybyś miał na to wpływ?
  2. Przedstaw kilka lub jeden gatunek zwierząt najbardziej zagrożonych, gdzie występuje, co wpłynęło na taką sytuację itp.?
  3. Co się stanie z naszą planetą, jeśli nie podejmiemy żadnych działań?

Pani Aneta Wojtanowska zgłosiła z naszej szkoły uczniów: Antka Rakoczy z kl. 2a oraz Michała Rakoczy z kl. 5a, którzy podjęli się tego zadania i zaprezentowali swoje działania na rzecz ochrony środowiska pomysłowo z różnymi, ciekawymi rekwizytami. Antek był głównym aktorem,za scenariusz i reżyserię odpowiedzialność przejął Michał. Cały zrealizowany projekt zyskał uznanie pani prezes fundacji Justyny Szepienieci chłopcy zdobyli nagrody między innymi lody Ekipa, które w ostatnim tygodniu kwietnia były poszukiwane przez młodzież w sklepach na terenie Polski. Być może w przyszłości chłopcy będą też youtuberami. To już kolejny projekt z dziedziny ekologii, w którym uczniowie brali udział prezentując godnie naszą szkołę. Zapraszamy do obejrzenia filmiku.