Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szanowni Rodzice!

W związku z żałobą po śmierci prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza i  planowaną żałobą narodową zostanie przełożony bal karnawałowy w Przedszkolu Samorządowym w Bukowsku z dnia 19 stycznia na dzień 2 lutego na godz. 15:00. 

Spektakl - DZIECI SIECI

    17.12.2018r. uczniowie V a, VI a i VI b pod opieką A. Maczużak- Golonka, E.Wilusz, A.Wojtanowskiej udali się do Sanockiego Domu Kultury na spektakl pt: ”Dzieci sieci” przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „Alert” z Wrocławia.
    Aktorzy w interesujący, wyrazisty sposób przedstawili historię nastolatków, którzy od najmłodszych lat żyją w świecie Internetu. Uświadomili widzom, że cyberprzestrzeń bywa bardzo niebezpieczna i należy się nauczyć w niej funkcjonować, zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przestrzegali przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazali konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Spektakl nawiązuje do cyberprzemocy i skutków jakie niesie ze sobą podszywanie się pod innych w Internecie.
Porusza problem hejtu, korzystania we właściwy sposób z portali społecznościowych. Przedstawienie skłania do refleksji nad rolą przyjaźni, potrzeby akceptacji, radzenia sobie
z przeciwnościami. Uczy, że nic nie zastąpi realnego kontaktu z drugim człowiekiem.
Nie ufaj wirtualnej rzeczywistości !
Korzystaj z osiągnięć techniki XXI wieku w odpowiedzialny sposób!

Życzenia Świąteczne

   

W adwentowej refleksji, w skupieniu przy konfesjonale, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie Pan i umocni nas w wierze.
    Z dźwiękiem dzwonów, wraz z opłatkiem wigilijnym życzymy,  aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.


życzy Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Bukowsku

List do św. Mikołaja

    W 17 edycji konkursu literacko-plastycznego organizowanego przez Osiedlowy Dom Kultury „Gagatek” w Sanoku został wyróżniony uczeń klasy V a - Jan Rakoczy.


    Jury oceniając prace brało pod uwagę treść listu (oryginalność) oraz elementy graficzne (zdobienia, estetykę) nawiązujące do postaci Gościa z Laponii lub zbliżających się świąt.
    Jaś został zaproszony na finał konkursu 19.12.2018r. Otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe, wziął udział w otwarciu wystawy pokonkursowej. Gratulacje!

Czytaj więcej...

Podróże kształcą…

    12.12.2018r. uczniowie klas: VIa, VIb, VIIa pod opieką nauczycieli: A.Maczużak-Golonka, B.Mrozowskiej, E.Wilusz, A.Wojtanowskiej wybrali się na wycieczkę do kilku ciekawych miejsc na Podkarpaciu.

Czytaj więcej...

Zagadki, mgła i uczniowie z Bukowska

    6 grudnia 2018r.  uczniowie klas ósmych oraz klasy trzeciej gimnazjum udali się na wycieczkę do Rzeszowa pod opieką swoich wychowawców: pani Beaty Sikorskiej, pani Ewy Kseniak oraz pani Iwony Gajewskiej.
    Pierwszym etapem była mikołajkowa zabawa w escape roomie. Ta angielska nazwa oznacza zamknięty pokój pełen zagadek, które należy rozwiązać, by się z niego wydostać. Czas jest ograniczony, więc potrzeba dobrej współpracy i logicznego myślenia, by drużyna osiągnęła sukces. Pokoje były tematyczne, co sprawiało, że zabawa była przednia. Każdy  z uczestników gry dawał z siebie wszystko, by wspomóc drużynę.


    Drugim etapem wycieczki była wizyta na lotnisku w Rzeszowie-Jasionce. Zaplanowano tam zajęcia w ramach doradztwa zawodowego, które w Zespole Szkół w Bukowsku koordynuje pani Zdzisława Zabiega. Uczniowie zwiedzili lotnisko. Zaczęli od  stanowisk odprawy podróżnych, poprzez wnętrze kaplicy  św. Jana Pawła II i taras widokowy, na którym mogli obserwować lądowanie i start samolotów. Następnie przeprowadzono symulację odprawy podróżnych, a uczniowie dowiedzieli się, jakie są wytyczne dotyczące bagażu, czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym, a czego nie wolno przywozić z wakacji.
    Wycieczkę zwieńczyła pogadanka  strażaków, którzy opowiedzieli uczniom o swojej pracy  na lotnisku. Ponieważ w międzyczasie znacznie pogorszyły się warunki pogodowe, uczniowie mogli zaobserwować rzeczywiste przygotowanie strażaków do ewentualnej interwencji na płycie lotniska, gdyż  właśnie jeden z samolotów podchodził do lądowania.
    Syci wrażeń i zadowoleni uczniowie wrócili do Bukowska.

Czytaj więcej...

Jasełkowe kolędowanie w Bukowsku

    Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku.
9 grudnia 2018 r. o godzinie 16.00 w pięknie udekorowanej sali Domu Ludowego w Bukowsku zebrali się mieszkańcy Bukowska i zaproszeni goście: Wójt Gminy Bukowsko Pan Marek Bańkowski, skarbnik gminy  Pani Urszula  Rakoczy, Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Łuszcz, Radni Gminy oraz dyrektorzy  ZS w Nowotańcu, nauczyciele i pracownicy szkoły.  Zebranych powitał Dyrektor Zespołu Szkół w Bukowsku Pan Janusz Sitarz
 

Czytaj więcej...

Mikołajkowy wyjazd do kina i sali zabaw

    6 grudnia przyniósł uczniom edukacji wczesnoszkolnej wiele atrakcji. Najpierw pojechaliśmy do sali zabaw „Sokoliki” w Sanoku. Dużo radości dostarczyła nam wspólna zabawa na wielopoziomowej konstrukcji, torach przeszkód, zjeżdżalniach i w basenie wypełnionym piłeczkami. Nie zabrakło też pysznego poczęstunku. Następnie udaliśmy się do SDK-u na bajkę pt. „Hotel Transylwania 3”.
    To był wspaniały dzień, który na długo zostanie w pamięci dzieci.

Czytaj więcej...

Sukcesy szóstoklasistki

    28.11.2018 r. uczennica kl.VIa Maja Perkołup otrzymała wyróżnienie w XIX Konkursie Recytatorskim „Wierszowanie 2018” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku.

    Maja zaprezentowała wiersz W. Broniewskiego „Ballady i romanse” oraz fragment prozy  Elżbiety Jodko-Kuli „Anka”. Interpretacja została doceniona przez jury.
    Wcześniej 17.11. 2018 r. otrzymała  również wyróżnienie w konkursie „Śpiewamy i recytujemy wiersze Jerzego Harasymowicza” i wzięła udział w koncercie laureatów w PSM w Sanoku.
    Gratulujemy pracowitości i zaangażowania!

Czytaj więcej...