Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fotograf

W dniu 25.10.2018r. (czwartek) w naszej szkole będzie gościł fotograf, każde chętne dziecko ze szkoły i przedszkola będzie mogło zrobić wybrane przez siebie zdjęcie – poniżej propozycje zdjęć.
Zakup zdjęć – dobrowolny.

Spektakl „Afryka Kazika”

    11 października uczniowie z klas I – III wybrali się do Sanockiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „Afryka Kazika” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Ciekawe, zabawne, a czasami niebezpieczne przygody, które wydarzyły się naprawdę, pozwoliły dzieciom poznać niezwykłego podróżnika o imieniu Kazik, który przemierzył  Afrykę na rowerze. Na swojej drodze spotkał wielu miłych i ciekawych ludzi oraz zwierzęta, którym chętnie pomagał. Podczas wyprawy przeżywał zarówno chwile wesołe, jak i chwile grozy. Na szczęście wszystkie przygody zakończyły się szczęśliwie.

Dzień Edukacji Narodowej

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku – jest wykształcenie”.


                                                                                      Arystoteles

                                                                                                 

Czytaj więcej...

Czego nie wiemy o pszczołach

    9 października uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z pszczelarzem, który opowiadał o tych owadach i ich znaczeniu w życiu człowieka.
    Zajęcia z uczniami rozpoczął od stwierdzenia, że populacja tych owadów w ostatnim okresie drastycznie spada.

Przyczyny tego zjawiska są dwie: stosowanie środków ochrony roślin, które są szkodliwe dla tych pożytecznych owadów oraz ocieplanie klimatu, do którego przyczynia się człowiek.

Czytaj więcej...

Spotkanie z leśnikami

5 października uczniowie klas I - III mieli przyjemność gościć leśników z Nadleśnictwa Lesko, którzy przybliżyli informacje na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie oraz zmian zachodzących jesienią w przyrodzie.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto to ma już w naszym kraju siedemnastoletnią tradycję, gdyż zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
    Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem przedsięwzięcia jest promowanie głośnego czytania oraz kształtowanie wśród dzieci postawy czytelniczej.
    W związku z tą akcją pierwszaki z naszej szkoły odwiedziły Gminną Bibliotekę w Bukowsku. Pan bibliotekarz opowiedział o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak można zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Następnie uczniowie wysłuchali z uwagą czytane przez pana bibliotekarza opowiadanie i rozwiązywali zagadki i łamigłówki o postaciach z bajek.
    Akcję z pewnością będziemy kontynuować w przyszłym roku, natomiast już teraz zachęcamy do codziennego, głośnego czytania dzieciom.

„Najlepsza szkoła pod Słońcem”

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Bukowsku rozpoczęli rok szkolny 2018/2019 z nową energią, która pozyskiwana jest ze słońca. Nasza szkoła wzięła udział w konkursie na najciekawszy program ekologiczny „Najlepsza szkoła pod słońcem”, zorganizowanym przez IKEA oraz spółki zarządzające farmami wiatrowymi firmy.

Czytaj więcej...

Bezpieczna droga do szkoły

21 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszką z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, a tematem była bezpieczna droga do szkoły, w tym zasady przechodzenia przez przejście i konieczność jeżdżenia w fotelikach samochodowych.

Czytaj więcej...

Zbieramy nakrętki

Wzorem lat poprzednich w roku szkolnym 2018/2019 kontynuujemy w naszej szkole akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.).

Każdy kto chciałby przyłączyć się do naszej akcji może to zrobić w każdej chwili. Dla nas liczy się każdy kilogram, a nawet każda zakrętka. Jeśli masz możliwość przyłącz się do nas i pomóż zbierać zakrętki. Nakrętki zbiera się na wózki inwalidzkie, protezy, sprzęt rehabilitacyjny
i na wiele innych celów.