Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

II miejsce w konkursie recytatorskim Wiersze patriotyczne

    Łukasz Słyszyk, uczeń klasy 7 b, zajął  II miejsce w konkursie recytatorskim Wiersze patriotyczne, zorganizowanym przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku. Wygłosił wiersz Adama Mickiewicza pt. „Reduta Ordona”, przygotowany pod kierunkiem pani Anity Wolanin. 

  

Wręczenie dyplomów, nagród i medali za osiągnięcie artystyczne naszego ucznia odbyło się podczas obchodów  130 jubileuszowej rocznicy powstania sanockiego „Sokoła”(1889-2019), która miała miejsce 29 czerwca 2019 roku. Łukasz  oraz pozostali laureaci zaprezentowali zgromadzonym gościom utwory poetyckie w opracowanej przez siebie interpretacji.
    Gratulujemy  Łukaszowi  sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć artystycznych!!!

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu literacko - plastycznego „Pani Wiosna”

    Uczestnicy konkursu literacko- plastycznego „Pani Wiosna” mieli za zdanie napisać wiersz o wiośnie, przepisać kaligraficznie tekst oraz wykonać ilustrację.

Do udziału w konkurencji przystąpiło dwudziestu uczniów. Jury podczas oceny prac brało pod uwagę: zgodność utworu literackiego i pracy rysunkowej z tematem, samodzielność wykonanej pracy, estetykę oraz pomysłowość ujęcia tematu.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego „Czytanie z pasją”

    8 marca 2019 roku został rozstrzygnięty konkurs literacko-plastyczny „Pasja czytania”. Zadaniem uczestników było wykonanie rysunku farbami plakatowymi, kredkami woskowymi lub pastelami. Uczniowie klas I-III mieli za zadanie zilustrowanie jednego z rozdziałów lub wybranej przygody bohaterów lektury „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren, natomiast klasy IV-VI miały wykonać rysunek związany z treścią książki Małgorzaty Musierowicz „Opium w rosole”.

Czytaj więcej...

Kukiełka teatralna - warsztaty w klasie IV a

    Aby umożliwić dziecku wszechstronny i harmonijny rozwój należy  stworzyć mu warunki do rozwijania umiejętności ekspresyjnych. Warsztaty teatralne są elementem pracy dydaktycznej, który umożliwia realizację programu przy zróżnicowanym poziomie uczniów. Warsztaty  pozwalają na bezpośrednie uczestnictwo ucznia w edukacji teatralnej, ponieważ jest aktorem, reżyserem, scenografem.

Czytaj więcej...

Książki o Bukowsku

            Biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o dwie książki na temat Bukowska: Bukowsko w latach 1361-1946 oraz Bukowsko w obiektywie 1914-2018 - ocalić od zapomnienia. Są one efektem pasji i pracy Pana Henryka Radożyckiego, który chce utrwalić i rozpowszechnić jak największą ilość zdjęć, dokumentów i materiałów archiwalnych dotyczących Bukowska.

            Bukowsko w latach 1361-1946 zawiera rys historyczny miejscowości od czasów panowania króla Kazimierza Wielkiego, wykaz nazwisk Polaków i Żydów zamieszkujących miasteczko, fragmenty wspomnień Kazimiery Kochańskiej i Deborah Greenlee. Obszerna część książki poświęcona została czasom II wojny światowej.

            Bukowsko w obiektywie 1914-2018 - ocalić od zapomnienia-to album fotografii poświecony historii miejscowości. Składa się on z trzech części: Bukowsko do 1946 roku, Bukowsko po 1946 roku oraz Religia.

            Obie książki stanowią doskonałe uzupełnienie działu regionaliów w bibliotece szkolnej. Dziękujemy Panu Henrykowi Radożyckiemu za przekazanie tych publikacji nieodpłatnie do naszego księgozbioru.