Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przez las pełen jesiennych liści wędrowały jeże…

Klasy 6b i 5b podczas warsztatów plastyczno - literackich odbywających się w bibliotece szkolnej wykonały prace plastyczne.

Tym razem uczniowie wykorzystali technikę polegającą na  zamalowaniu kartki kredkami woskowymi i nałożeniu warstwy czarnej farby plakatowej. Po wyschnięciu plakatówki powstała baza do wydrapywanki  „Przez las pełen jesiennych liści  wędrowały jeże…”.

Oto efekty pracy uczniów:

Czytaj więcej...

„Ptasie radio”

Klasa 5 b wykonała z tektury, farb plakatowych, piór i  guzików ptaki- bohaterów wiersza Juliana Tuwima „Ptasie radio”.

Prace powstałe podczas warsztatów zdobią korytarz szkolny tworząc dekorację jesienną. Możemy ją podziwiać na zdjęciach:

Czytaj więcej...

Dobro zawsze powraca - spotkanie na temat wolontariatu

6 października 2017 roku klasa 6 b była na wycieczce w  Ośrodku  Rekolekcyjnym „Caritas” w Zboiskachgdzie wysłuchała wystąpień wolontariuszy z Powiatowego Centrum Wolontariatu.

9 października w bibliotece szkolnej gościliśmy Panią Czesławę Kurasz, która zgromadzonym uczniom z klas 6 b i 7 a, przybliżyła założenia i ideę wolontariatu oraz opowiedziała 
o własnych, wieloletnich doświadczeniach dotyczących pomocy innym.

Serdecznie dziękujemy Pani Czesławie za inspirujące spotkanie!

Czytaj więcej...

Jesienny alfabet - warsztaty literacko – plastyczne

We wrześniu odbyły się w bibliotece szkolnej warsztaty plastyczno - literackie „Jesienny alfabet”.

Klasa 6 b wykonała litery alfabetu z motywem jesiennym. Każdy uczeń zaprojektował wybrane litery i ozdobił je przy wykorzystaniu różnych technik i materiałów. Twórcy wykorzystali: farby plakatowe, guziki, wstążki, kolorowe nici, sznurek, papier ozdobny, żołędzie, patyki.

Czytaj więcej...

Nasze ulubione książki - spotkanie dla klasy 1 w bibliotece szkolnej

Klasa 1 a edukacji wczesnoszkolnej, wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Fal-Pelc, odwiedziła bibliotekę szkolną. Uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki, regulaminem oraz zbiorami. Wysłuchali pogadanki na temat książek dla dzieci znajdujących się w naszej bibliotece i wypożyczyli książeczki do samodzielnego czytania.

Pisanki

Klasy 4 b i 5b brały udział w warsztatach  zorganizowanych przez panią Anitę Wolanin w bibliotece szkolnej. Zajęcia pozalekcyjne poświecone były zdobieniu pisanek cekinami, bibułą, metodami quillingu i decoupage. Oto prace naszych uczniów:

Czytaj więcej...