Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Certyfikat z realizacji międzynarodowego projektu ,,Piękna nasza Polska Cała”.

    Przedszkole Samorządowe w Bukowsku przystąpiło do projektu „Piękna Nasza Polska Cała” w połowie września 2018 roku. Wzięły w nim  udział wszystkie 4 grupy. Autorem i koordynatorem Projektu jest Ludmiła Fabiszewska nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim. Honorowy patronat nad Projektem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola, Wydawnictwo Edukacyjne MAC, Telewizja Łódzka.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

            21 stycznia 2019r. odbyło się bardzo przyjemne spotkanie. Do naszej grupy przyszli wspaniali goście. Nasi dziadkowie. Z okazji tego pięknego  święta dzieci przedstawiły jasełka. Pięknym gestem ze strony dziadków było to, że wraz z dziećmi śpiewali kolędy podczas trwania występu. Następnie dzieci przebrały się i odświętnie ubrane wkroczyły jeszcze raz na scenę aby przedstawić program artystyczny specjalnie przygotowany dla babć  i dziadków. Dzieci zaśpiewały 100 lat i wręczyły prezenty. Bardzo podobał się taniec do piosenki „ Wymarzona”, podczas którego chłopcy założyli ciemne okulary i wyglądali jak prawdziwi mężczyźni. Dzieci zebrały wielkie brawa. Potem był poczęstunek, o który zadbali rodzice i wspólna pogawędka przy herbatce i kawie.

Czytaj więcej...

Jasełka

W tym roku jasełka w grupie niebieskiej wystawiane były 3 razy. Po raz pierwszy dzieci przedstawiały dla uczniów klas I, II, III. Starsze dzieci miały możliwość przypomnieć sobie, jak to kiedyś  i one stawiały pierwsze kroki na scenie. Kolejny raz przedszkolaki wystąpiły dla rodziców oraz zaproszonych gości dnia 17 grudnia 2018r. Nasza sala została świątecznie udekorowana, a całość dopełniły piękne stroje i oczywiście wspaniale przedstawione role. Co roku oprawa jasełek jest zmieniana i dostosowana do możliwości dzieci oraz ich liczby w grupie. Występ bardzo się podobał a rodzice byli wzruszeni i cieszyli się, że mogli obejrzeć swoje pociechy na scenie.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku szkolnym obchodziliśmy go nieco wcześniej, gdyż wypadał w niedzielę. Dzieci przynoszą ulubione pluszaki, opowiadają o nim. Miś towarzyszy im przez cały dzień. Poznają historię tego święta, smakują miodek czyli małe co nieco, rysują misia. Dzieci także ćwiczyły z misiem.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

                Dnia 22 stycznia 2018 roku gościliśmy w naszej Sali bardzo miłych i kochanych a także bliskich naszemu sercu gości- to Babcia i Dziadek. Bardzo wzruszający był moment, w którym Dziadkowie razem z dziećmi w trakcie jasełek ( specjalnie jeszcze dla nich przedstawianych), zaczęli śpiewać kolędę. Zrobiło się rodzinnie, a trema opuściła już wszystkich. Po jasełkach dzieci się przebrały, odśpiewały 100 lat i wręczyły babciom i dziadkom upominki, które samodzielnie przygotowały na zajęciach. A potem był program artystyczny specjalny na te okoliczność. „ Morze łez” wylali dziadkowie podczas tańca młodocianych „ babć”. Cieszymy się, że w tym dniu tak wielu gości zaszczyciło nas swoją obecnością. Życzymy Im dużo zdrowia i sił na dalsze lata.

Czytaj więcej...

Jasełka

    W tym roku szkolnym , zerówka 5- godzinna  ma nową siedzibę. Są to dwie wielkie, przestronne sale w budynku „ wikarówki”. Nowy wystrój do jasełek, uświetnił występ małych aktorów. Rodzice byli bardzo zaangażowani w pomoc przy przygotowaniu tejże uroczystości. Przyszli w sobotę przed jasełkami i wspólnymi siłami udekorowaliśmy salę. Dekoracja i występ dzieci, atmosfera, życzenia- to wszystko wprowadziło nas w świąteczny bożonarodzeniowy  klimat. Dzieci bardzo przeżywały występ, ale dały  z siebie „ wszystko” i wystąpiły bardzo profesjonalnie.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku w przedszkolu

    23 czerwca 2017 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.
    W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice. Podczas uroczystości dzieci podziękowały za edukację pięknym przedstawieniem. Starsze dzieci  z grup dzieci 5 i 6-letnich pożegnały przedszkole, a młodsze pożegnały starszaków życząc im wielu sukcesów w szkole. Przedszkolaki zaprezentowały swój program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na początku wystąpiły dzieci z grupy młodszej. Zaśpiewały piosenki a wierszykami  pożegnały starszych kolegów kończących przedszkole. Na zakończenie najważniejszy punkt uroczystości- występ5, 6 latków. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne.
    Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie. Na zakończenie uroczystości dzieci  w swoich grupach otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola  wraz
 z upominkami- książkami zakupionymi  przez rodziców.
    Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.