Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Babci i Dziadka

                Dnia 22 stycznia 2018 roku gościliśmy w naszej Sali bardzo miłych i kochanych a także bliskich naszemu sercu gości- to Babcia i Dziadek. Bardzo wzruszający był moment, w którym Dziadkowie razem z dziećmi w trakcie jasełek ( specjalnie jeszcze dla nich przedstawianych), zaczęli śpiewać kolędę. Zrobiło się rodzinnie, a trema opuściła już wszystkich. Po jasełkach dzieci się przebrały, odśpiewały 100 lat i wręczyły babciom i dziadkom upominki, które samodzielnie przygotowały na zajęciach. A potem był program artystyczny specjalny na te okoliczność. „ Morze łez” wylali dziadkowie podczas tańca młodocianych „ babć”. Cieszymy się, że w tym dniu tak wielu gości zaszczyciło nas swoją obecnością. Życzymy Im dużo zdrowia i sił na dalsze lata.

Czytaj więcej...

Jasełka

    W tym roku szkolnym , zerówka 5- godzinna  ma nową siedzibę. Są to dwie wielkie, przestronne sale w budynku „ wikarówki”. Nowy wystrój do jasełek, uświetnił występ małych aktorów. Rodzice byli bardzo zaangażowani w pomoc przy przygotowaniu tejże uroczystości. Przyszli w sobotę przed jasełkami i wspólnymi siłami udekorowaliśmy salę. Dekoracja i występ dzieci, atmosfera, życzenia- to wszystko wprowadziło nas w świąteczny bożonarodzeniowy  klimat. Dzieci bardzo przeżywały występ, ale dały  z siebie „ wszystko” i wystąpiły bardzo profesjonalnie.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku w przedszkolu

    23 czerwca 2017 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.
    W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice. Podczas uroczystości dzieci podziękowały za edukację pięknym przedstawieniem. Starsze dzieci  z grup dzieci 5 i 6-letnich pożegnały przedszkole, a młodsze pożegnały starszaków życząc im wielu sukcesów w szkole. Przedszkolaki zaprezentowały swój program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na początku wystąpiły dzieci z grupy młodszej. Zaśpiewały piosenki a wierszykami  pożegnały starszych kolegów kończących przedszkole. Na zakończenie najważniejszy punkt uroczystości- występ5, 6 latków. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne.
    Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie. Na zakończenie uroczystości dzieci  w swoich grupach otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola  wraz
 z upominkami- książkami zakupionymi  przez rodziców.
    Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.
 

Wycieczka do Państwowej Strazy Pozarnej w Sanoku

    W dniu 6 i 14 czerwca 2017 r., przedszkolaki pd opieką nauczycieli wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitali Panowie Strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją pracą. W sali edukacyjnej,, Ognik” przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z różnymi sytuacjami , gdzie może  czyhać  na nie niebezpieczeństwo. Oglądając film ,, Florian i smok”, dzieci  analizowały, jak należy się zachować w sytuacjach gdy zauważyły coś niebezpiecznego. Przypomniały sobie numery alarmowe i sposób zgłaszania tych zdarzeń. Dzieci udzielały pomocy ćwicząc na manekinie oraz   uczestniczyły  w ewakuacji z pomieszczeń zaczadzonych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Duża atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu oraz pokaz sprzętu do nurkowania.
     Strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat ,,Dzielny, mały strażak”.  
    Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonane laurki  i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.
Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Wycieczka do sali zabaw "Urwis"

                 Maluszki miały powody do radości,  to właśnie one były dnia 13 czerwca w ,,Urwisie”. Dzieci uwielbiają zabawy, bo zabawa to nie tylko sposób na miłe spędzenie czasu, ale również nauka wielu praktycznych umiejętności. „Urwis ” to  sala zabaw dla najmłodszych, w której jest  kolorowo, dużo miejsca do zabawy, a przede wszystkim jest tu bezpiecznie. W pełni klimatyzowanym pomieszczeniu dzieci miały okazję przeżyć wspaniałą przygodę w gąszczu kolorowych korytarzy, trampolin, rur mogły przebiec się po ruchomym moście czy przejechać się pojazdami, a na koniec zjechać i wskoczyć do basenu z kolorowymi piłeczkami. Kogo zmęczyły zabawy wśród kuleczek, klocków,  mógł odpocząć przy stolikach lub pobawić się zabawkami. Był to czas wspaniałej zabawy, która wyzwoliła u najmłodszych  dużo radości i uśmiechów. Dzieci wychodziły z sali zmęczone i bardzo szczęśliwe.

Dzień Dziecka

    Dzień Dziecka  to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa. Aktorzy z Teatru Bazyl oraz Panie nauczycielki porwały naszych milusińskich w podróż po wszystkich kontynentach świata. Dzieci bawiły się wspaniale.
    Dzień obfitował w liczne atrakcje: zabawy z chustą animacyjną, bańki mydlane, konkursy, zawody, tańce przy muzyce oraz smakowanie lodów. Przedszkolaki  mogły brać udział w  konkurencjach sportowych, tak, aby każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności. Były zabawy z piłką, skakanie w workach, na konikach oraz przeciąganie liny. Piknikowa atmosfera, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, nagrody – balony tworzone w pomysłowe zwierzątka i miecze sprawiły, że 1 czerwca zapamiętany będzie przez maluchów na długo.
I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodziców i nauczycielek, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

    W dniach 24 i 25  maja w naszym przedszkolu odbywały się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas których każda z grup zaprezentowała swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Dzieci złożyły życzenia rodzicom- recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Wielka trema, trochę łez- ale występy się udały! Rodzice byli zadowoleni i wzruszeni. Ściskali swoje pociechy i dziękowali za upominki. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. To były wyjątkowe i pełne wrażeń dni. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw.  Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
    Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności i wiadomości i na pewno na długo zapadnią w pamięci dzieci i rodziców.