Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo uroczyście. Spotkania takie w Przedszkolu odbywają  się przez dwa dni. W każdej grupie wiekowej przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. W większości były to wiersze, piosenki, inscenizacje związane tematycznie z tymże świętem oraz tańce. Mimo, że za oknem zima, mróz, to w przedszkolu jest ciepło i serdecznie. Wszystko to za sprawą dziadków, którzy przybyli do swoich wnucząt, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne, a dumne babcie i dziadkowie ukradkiem ocierali łzy wzruszenia. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Czytaj więcej...

Piernikowe serduszka

5 stycznia  dla dzieci 5,6-letnie z grupy niebieskiej i żółtej był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one piernikowe serduszka dla babci i dziadka. Najpierw odpowiednio się przygotowaliśmy dbając o czyste ręce.

Następnie dzieci zapoznały się ze składnikami, sposobem wykonania ciasta, potrzebnymi przyborami kuchennymi, a także zasadą bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe z ogromnym zapałem zabraliśmy się do pracy. 

Czytaj więcej...

Jasełka

W środę, 21 grudnia o godzinie 10.30 w grupie niebieskiej a potem o godz. 13,30 w grupie żółtej  w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienia były wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich  nadejścia.

 

 

W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka wraz z  paniami w swoich grupach i  ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Czytaj więcej...

W ośrodku zdrowia

W listopadzie przedszkolaki wybrały się do Ośrodka Zdrowia w Bukowsku. Spotkały się z paniami pielęgniarkami, które opowiedziały nam o swojej pracy i pracy lekarza. Przedszkolaki dowiedziały się wiele rzeczy na temat profilaktyki zdrowotnej. Mówiły o tym jak ważne jest zdrowe odżywianie, jedzenie warzyw i owoców, zachęcały dzieci do ćwiczeń i dbania o higienę. Następnie zaprezentowały dzieciom sprzęt medyczny z którym pracują na co dzień. Na koniec wizyty panie pielęgniarki zwróciły uwagę także na szczepienia profilaktyczne, których dzieci nie powinny się bać, bo ukłucie igłą prawie w ogóle nie boli. Dzięki wizycie w ośrodku maluszki miały szanse przezwyciężyć uczucie lęku, jakie towarzyszy im podczas takich wizyt . Wycieczka była bardzo udana i interesująca, za co jeszcze raz dziękujemy pani Zosi i pani Lucynie.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski

Dzień 29 Listopada 2016 r. był ”świętem poezji” dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Bukowsku . W tym dniu odbył się konkurs recytatorski poezji dziecięcej zorganizowany przez nauczycieli przedszkola i Radę Rodziców.
Co roku w naszym przedszkolu organizowany jest konkurs recytatorski, w którym biorą udział dzieci z różnych grup wiekowych z przedszkoli z terenu Gminy Bukowsko. W tym roku zostało zgłoszonych 23 dzieci. Udział wzięły dzieci z przedszkola w Pobiednie i Bukowsku. ,,Zdrowo żyć” to temat tegorocznego wydarzenia, w którym starano się zwrócić uwagę na prawidłowe odżywianie się oraz aktywność ruchową dzieci w domu jak i na świeżym powietrzu. Dzieci recytowały wiersz, wspomagając się rekwizytami, mimiką, gestem, a czasem nawet uzasadnionym strojem. Konkurs aktywnie wspierali rodzice dbając o przygotowanie małych artystów do występu, jak również finansując nagrody. W skład jury weszła pani Maria Bułdys, Regina Drozd emerytowani dyr., przedszkoli oraz Katarzyna Podgórska Przewodnicząca Rady Rodziców. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż poziom umiejętności naszych przedszkolaków był wysoki. Udało się wyłonić głównych laureatów , 10 dzieci dostało dyplomy z wyróżnieniem , zaś wszystkie dzieci otrzymały nagrody.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia

Małe, duże, bure, kolorowe, puchate i mięciutkie, milutkie, z kokardką czy w kubraczku... Pluszowe misie opanowały Przedszkole w Bukowsku. Przyszły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. W dniu 25.11.2013r. przedszkolaki wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie a każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie słuchały opowiadań i wierszy o misiach, bawiły się przy piosenkach. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechów oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Te kochane misie często są kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć oraz antidotum na nocne koszmary.

Czytaj więcej...

Zwiedzamy pocztę

Przedszkolaki poznają najbliższe otoczenie zwiedzając różne ciekawe miejsca w naszej miejscowości. W listopadzie grupy 5-6 latków niebieska i żółta ze swoimi paniami wybrały się do Urzędu Pocztowego. W czasie wycieczki dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Zwiedziły różne pomieszczenia, zapoznały się z ich funkcjami. Obejrzeliśmy skrzynkę pocztową, już wiemy do czego ona służy. Przedszkolaki mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami , na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Utrwaliliśmy znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat. Oglądaliśmy również różne znaczki, druki i przekazy , poza tym dzieci dowiedziały się, że na poczcie można nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze oraz załatwić wiele innych spraw.

Czytaj więcej...